Menu

Aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu

Jesteś rodzicem nastolatka, który ciągle narzeka na brak własnej przestrzeni w dużym lub przeciwnie, wyjątkowo ciasnym domu? A może… chcesz urządzić mu pokój i ze względu na to, że znajduje się akurat na poddaszu, nie masz na niego pomysłu? Możemy Ci pomóc!

Optymalne wykorzystanie przestrzeni poddasza

Poddasze to niewątpliwie bardzo dobre miejsce na urządzenie pokoju młodzieżowego. Każdy nastolatek potrzebuje, choć odrobiny prywatności i poddasze wydaje się, być w tym przypadku idealnym wyborem. Pytanie tylko, jak powinna przebiegać aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu? Wielu rodziców ma z tym ogromny problem. Skośne stropy podkreślają wyjątkowy klimat poddasza, ale z drugiej strony ograniczają funkcjonalność pomieszczenia. Okazuje się jednak, że przy odrobinie kreatywności i tę przestrzeń można optymalnie wykorzystać. Przy aranżacji pokoju młodzieżowego na poddaszu trzeba w odpowiedni sposób zagospodarować miejsca pod skosami. To idealna lokalizacja na komodę, kosze czy pudełka na rozmaite drobiazgi. Dzięki temu w tej wyjątkowo trudnej do aranżacji przestrzeni znajdzie się miejsce na tak ważny mebel, jakim jest biurko. Ciasne poddasza najlepiej urządzać z wykorzystaniem białych mebli, które optycznie powiększą przestrzeń. Zapomnieć nie można tu również o oświetleniu – lampy biurkowe, lampy stojące, a także dekoracyjne lampki. Wybór jest duży, a pomysłowość projektantów nie zna granic. My też mamy mnóstwo pomysłów na to, jak byłoby można dobrze zainstalować oświetlenie, aby pełniło podstawową jego funkcję i zarazem funkcję dekoracyjną.

Dobre połączenie kolorów to ważna sprawa

Młodzi ludzie świetnie czują się w klimacie nowoczesnych wnętrz. Tak więc warto wziąć to pod uwagę. W aranżacji pokoju młodzieżowego na poddaszu trzeba wykazać się należytą starannością. Jeśli ma to być pokój dla nastolatki, która zapewne już dawno wyrosła z różowego koloru, warto pomyśleć o wyborze takich jak czarny, biały i czerwony. Z całą pewnością wystrój w kolorze czerni i bieli będzie prezentował się nowocześnie, a czerwone dodatki ożywią wnętrze i przede wszystkim nadadzą mu wyjątkowego charakteru. Właściwe łączenie kolorów wpływa na uzyskanie ciekawej i zarazem radosnej aranżacji. Można wybrać jeden kolor główny i do tego dobrać różne odcienie. Jeżeli na przykład ulubionym kolorem nastolatka jest niebieski, to świetnym uzupełnieniem będą odcienie błękitu, granatu, turkusu, a nawet zieleni. Do zabawy kolorami można wykorzystać pościel, narzutę na łóżko czy poduszki.

Nowoczesny styl – idealna przestrzeń dla nastolatka

Z uwagi na rodzaj pokoju, nie może zabraknąć w nim także designerskich, modnych dodatków. Lampa w formie reflektora, czy awangardowy zegar to świetna propozycja. Warto rozważyć zastosowanie dodatków w geometrycznych wzorach. Ten sam wzór może znajdować się na zasłonach i dywanie. Taka aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu na pewno zrobi wrażenie na niejednym nastolatku.

Jeśli aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu jest dla Ciebie zbyt trudna, skontaktuj się z nami, a zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by spełnić najśmielsze oczekiwania Twojego nastolatka.

Zapraszam do mojej pracowni we Wrocławiu

ul. Krasińskiego 21-23
50-447 Wrocław

Skontaktuj się ze mną

telefon: + 48 664-901-118
email: [email protected]