Menu

Projekt łazienki w Legnicy

ENERGETYZUJĄCA ŁAZIENKA W LEGNICY

Architekt wnętrz Wrocław – Legnica

Projekt łazienki w Legnicy – aranżacje wnętrz Legnica

Projekt: Sabina Sadowska
Powierzchnia: ok. 9 m2
Rok: 2019

Łazienka w mocnym energicznym kolorze? Czemu nie? Łazienka nie musi być nudna i bez wyrazu. Mocny kolor doda jej uroku i ekstrawagancji. Tworząc projekt tej łazienki ważnym punktem był dynamizm i oryginalność zastosowanych materiałów.

Kolorystyka:

Oczywistym jest wpływ kolorów na nasze samopoczucie. Przy urządzaniu łazienki warto wprowadzić kolor, który doda energii i pobudzi do działania, szczególnie gdy chcemy uzyskać artystyczną aranżację łazienki. Wybór takiego koloru powinien odzwierciedlać indywidualne preferencje klienta. W tym przypadku zastosowaliśmy kolor stonowanej czerwieni wpadającej w blady odcień miedzi jako, że klienci uwielbiają mocne i wyraziste kolory.

Lastriko w łazience:

Za klimat i charakter tego wnętrza odpowiadają użyte w nim kolory oraz materiały. Strefa prysznicowa walk-in została wyodrębniona innym materiałem, niż czerwone płytki. Ściany w prysznicu nie mogły też być zbyt monotonne, aby zrównoważyć mocną kolorystykę pozostałej części łazienki. Zastosowaliśmy płytki imitujące lastriko i ciemną płytkę o kamiennej strukturze. Akcenty kolorystyce lastriko dopełniają koncepcji kolorystycznej czerwonych płytek, natomiast ciemna płytka kamienna współgra z czarnymi elementami łazienki. Dzięki temu pomimo zastosowania wielu różnych form i materiałów projekt łazienki jest harmonijny.

Czarne baterie i umywalka:

Moda na czarną armaturę łazienkową w dalszym ciągu jest intensywna. Postanowiliśmy wybrać armaturę, w kolorze czarnej stali szczotkowanej. Faktura szczotkowania stali nadaje armaturze elegancji.