Menu

Minimalistyczny skandynawski loft w Gdyni

MIESZKANIE W KAMIENICY W GDYNI 70 m2

Nowoczesny salon Gdynia

 Niech żyje beton! Czyli minimalistyczny skandynawski loft

Projekt mieszkania w kamienicy w Gdyni.
Powierzchnia: ok. 70 m2
Rok: 2019

W gdyńskiej kamienicy mieliśmy za zadanie przemycić minimalizm form nawiązujący do surowych krajobrazów krajów północnych. Nic dziwnego, że taki efekt odnaleźliśmy w jasnym, betonowym wykończeniu ścian i podłogi. Stworzona przestrzeń jest spójna materiałowo, a minimalistyczne formy mebli i akcenty kolorystyczne dodają elegancji surowemu wnętrzu stanowiącemu nową odsłonę skandynawskiego loftu. Jedyne drewniane elementy w mieszkaniu to krzesła i stolik kawowy bejcowany na czarno.

Kolorystyka – projekt mieszkania w Gdyni

Mieszkanie utrzymane jest w monochromatycznej i wyciszonej kolorystyce. Surowy charakter betonowych ścian jest przełamywany prostymi formami mebli, blatami z zielonego kamienia i złotymi akcentami. Kolor sofy, w odcieniu zgaszonej brzoskwini, oraz dywan miło ocieplają wnętrze. Antracytowa kuchnia ma podkreślić kontrastowy charakter mieszkania.

Mosiężne dodatki we wnętrzu

Dodanie eleganckiego wyrazu przypadło mosiężnym lampom marki Baxter, armaturze łazienkowej i stylizowanym osprzęcie elektrycznym.

Kamienna szafka z umywalką

Jasna barwa betonu na ścianie i posadzce w strefie łazienkowej pozwala wypłynąć na pierwszy plan projektowanej na zamówienie szafce łazienkowej z umywalką. Fronty wykonane z zielonego kamienia, w części których wykonane zostały pionowe frezowania dekoracyjne. Blat i umywalka wykonana z czarnego kamienia.