Menu

Nowoczesne mieszkanie Wrocławiu

NOWOCZESNE MIESZKANIE WE WROCŁAWIU

Architekt wnętrz Wrocław

Nowoczesne mieszkanie we Wrocławiu – projektowanie wnętrz Wrocław

Projekt i realizacja we współpracy z pracownią COI c-o-i.pl
Zdjęcia: Angelika Mazur @mazurworks
Powierzchnia: 100 m2
Rok: 2018

Kolorystyka i materiały:

W mieszkaniu widać wpływ estetyki skandynawskiej. Jest to lekkie i przytulne mieszkanie z wykorzystaniem jasnego naturalnego drewna w połączeniu z bielą, odcieniami szarości i akcentami kolorystycznymi takimi jak zieleń, bordo a nawet czarny. Na podłodze króluje dębowa jodełka francuska. Chcąc nadać mieszkaniu bardziej indywidualnego charakteru  klasyczne jasne drewno dębowe, w strefie sufitu w kuchni i za ścianą telewizyjną, przedstawiliśmy w formie dekoracyjnych lameli. Wnętrza odbiera się jako jasne pomimo wprowadzenia zabudów meblowych w kolorze czarnym. Taką zabudową jest szafa w korytarzu wykonana z drewna dębowego bejcowanego na kolor czarny oraz czarna zabudowa z biurkiem w sypialni. Strefa wejściowa jest oddzielona od salonu ażurową ścianką w postaci czarnych drewnianych listw.

Kuchnia:

Dębowa kuchnia z czarnymi akcentami w postaci uchwytów frezowanych i wnęki w suficie drewnianym stanowi główny punkt strefy dziennej mieszkania. Podłoga i fartuch kuchenny w strefie kuchennej wykonane zostały z szarego gresu imitującego szary kamień.

Sypialnia:

Aranżacja sypialni jest potraktowana w oryginalny sposób, niemniej jednak pozostaje spójna z całym mieszkaniem. Jej wyjątkowy charakter zaczyna się od wykończenia podłogi i okładziny ściennej za łóżkiem a kończy na bordowym akcencie kolorystycznym. Zamiast deski podłogowej wykorzystaliśmy miękką wykładzinę dywanową o odcieniu jasnej szarości, natomiast wzór jodełki francuskiej przenieśliśmy na ścianę za łóżkiem. W ten sposób nawiązujemy do harmonijnej koncepcji całego mieszkania. Sypialnia posiada własną garderobę i łazienkę. Drzwi do obu pomieszczeń posiadają ukrytą ościeżnicę i są malowane farbą ścienną w kolorze jasnej szarości. Akcentem kolorystycznych charakterystycznym w sypialni jest kolor bordowy. Użyliśmy pięknego bordowego welwetu na wezgłowiu tapicerowanym łóżka oraz taki sam kolor wykorzystaliśmy we fragmencie regału i dekoracyjnym pionowym grzejniku.

Łazienka przy sypialni:

W nawiązaniu do sypialni łazienka utrzymana jest w jasno szarej kolorystyce z wykorzystaniem bordowych płytek z matowym wykończeniem. Chrobotek reniferowy użyty we wnęce między szafkami,  uwypuklony dzięki oświetleniu LED, dodaje ożywczego akcentu. We wnętrzu pojawia się oczywiście drewno w szafce pod umywalką i czarne akcenty: blat, uchwyty frezowane oraz aluminiowa rama przeszklenia prysznica.