Menu

Wyraziste mieszkanie w Gdyni

WYRAZISTE MIESZKANIE W GDYNI

Aranżacja wnętrz Gdynia

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni – Architekt  wnętrz Gdynia

Projekt: Sabina Sadowska
Powierzchnia: 65 m2
Rok: 2020

Inwestorzy marzyli o komfortowym wnętrzu łączącym nowoczesną klasykę i nowoczesne elementy dopełniające w postaci wyrazistego koloru, elementów stalowych, szkła hartowanego i prostych wygodnych mebli. Niewątpliwym oryginalnym elementem przestrzeni jest przeszklona ściana dzieląca sypialnię od korytarza. Hartowane szkło ogranicza w niewielkim stopniu przezierność, a zarazem pozwala powiększyć optycznie przestrzeń i doświetla korytarz naturalnym światłem.  Cześć salonowa utrzymana jest w minimalistycznej konwencji. Jasne ściany, prosta i wygodna sofa w kolorze ciepłej szarości w połączeniu z czarnym stolikiem kawowym oraz fotel w stylu vintage w tapicerce w pepitkę tworzą spokojną i zrównoważoną przestrzeń dzienną. Między aneksem a częścią wypoczynkową znajduje się wyspa kuchenna z krzesłami z tapicerką w kolorze zgaszonej czerwieni. Na podłodze w salonie pojawia się ciemna deska układana w jodełkę francuską i płynnie przechodzi w płytki terazzo w strefie kuchennej.

Kuchnia:

Kuchnia miała nawiązywać do nowoczesnych form klasycznych. Jednak, aby uniknąć zbytniego obciążenia jaki zazwyczaj towarzyszy temu stylowi oraz zapewnić spójność nowoczesnej przestrzeni dziennej, wykorzystaliśmy zgrabne cienkie ramki frontów meblowych oraz ożywiliśmy fartuch kuchenny dekoracyjnym terazzo. Jako kolor wybraliśmy ciemny zgaszony odcień zieleni. Nad wyspą kuchenną znajduje się czarny wiszący stelaż z oświetleniem blatu roboczego i miejscem na rośliny. Na fornirowanych frontach i korpusie wyspy kuchennej wykonane zostały pionowe frezy dekoracyjne.

Kolorystyka:

Jasne ściany przestrzeni salonowej z aneksem kuchennym i korytarzem są skontrastowane z ciemną podłogą drewnianą. Na ścianach pojawia się zgaszona zieleń będąca kontynuacją kolorystyczną dolnych szafek kuchennych oraz delikatny odcień pudrowo-brzoskwiniowy na ścianie z telewizorem. Oba kolory malowane są tylko do określonej wysokości tworząc efekt lamperii. Wyrazistym akcentem kolorystycznym jest tapicerka krzeseł przy wyspie kuchennej. W sypialni przenosimy się do romantycznej i utrzymanej w ciemnej kolorystyce przestrzeni. Łóżko z czerwonego welwetu na tle pięknej ciemnej tapety z kwiaty ze złotymi akcentami opraw oświetleniowych dodaje mieszkaniu nastrojowej elegancji.