Menu

ETAPY WSPÓŁPRACY

Poniżej przedstawiamy etapy na bazie których przebiega współpraca przy projektowaniu wnętrz. Zapraszamy również na bezpłatne spotkanie, na którym przedstawimy Państwu formy współpracy jakie oferuje nasza pracownia oraz zaprezentujemy przykładową dokumentację techniczną.

home decoration and furniture thin line icon set, black color, isolated

ANKIETA I INWENTARYZACJA

Wstępnym etapem jest przekazanie ankiety z pytaniami, na podstawie których poznajemy wytyczne i oczekiwań Inwestora. W tym samym czasie wykonujemy również inwentaryzację lokalu, o ile Klient umożliwi wejście na budowę. Jeśli nie ma możliwości wykonania inwentaryzacji projekt realizujemy na podstawie dostarczonych od klienta podkładów dwg lub pdf z wymiarami. Projekt jest korygowany w newralgicznych pomieszczeniach (kuchnie i łazienki) o ile odchylenie wymiarów jest na tyle duże, że powoduje zmiany w projekcie.

Interior design icons set. Vector architecture symbols for design company signs or design elements in thin line style

PRACA KONCEPCYJNA 2D i 3D

Pierwszy etap projektowania to przygotowanie 2-3 układów funkcjonalnych projektowanego wnętrza. Po otrzymaniu uwag od klienta, korekcie i ostatecznej akceptacji powstaje finalny układ, który pozwala rozpocząć etap  realistycznych wizualizacji wnętrz.

Opierając się na ankiecie, przesłanych inspiracjach i określonym przez Inwestora stylu przystępujemy do wizualizowania wnętrza. Klientowi przysługuje możliwość wprowadzenia 2 serii zmian do wizualizacji. Wizualizacje są  przesyłane wraz z opisem dotyczącym konkretnych rozwiązań i rodzajem wykorzystanych materiałów. Część materiałów może być również zaprezentowana na spotkaniu w biurze po akceptacji wizualizacji.

Interior design icons set. Vector architecture symbols for design company signs or design elements in thin line style

DOKUMENTACJA TECHNICZNA I ZESTAWIENIA PRODUKTÓW

Bazując na zaakceptowanych wizualizacjach sporządzamy rysunki techniczne dla wykonawców. Są to zwymiarowane rzuty, przekroje, rysunki mebli i pozostałe indywidualnie zaprojektowane elementy wyposażenia.

Równocześnie z dokumentacją techniczną przygotowujemy spis wszystkich elementów wyposażenia potrzebnych do realizacji wnętrza w zgodzie z projektem. W skład takiego spisu wchodzą: oprawy oświetleniowe, płytki, wyposażenie łazienki, meble gotowe i dodatki, tapety i inne wykończenia ścian, osprzęt elektryczny, grzejniki, sprzęt AGD.

Przygotowane zestawienia wysyłamy do poszczególnych sklepów w celu zebrania ofert cenowych.

Interior design icons set. Vector architecture symbols for design company signs or design elements in thin line style

NADZÓR NAD PROJEKTEM

Dokumentacja techniczna projektu i zestawienia produktowe są przygotowane w przystępny i czytelny sposób, pozwalający zrozumieć i realizować zamysł projektanta.  Wiemy natomiast, z doświadczenia,  ile czasu zajmuje  koordynowanie i opieka nad realizacją projektu, zatem proponujemy nasze wsparcie przy nadzorowaniu przebiegu prac i kontrolę spójności z projektem. Jeśli klient podejmie decyzję o potrzebie naszego wsparcia może zdecydować się na wariant projektu kompleksowego z nadzorem autorskim. Nadzór autorski w naszej pracowni polega na omawianiu z poszczególnymi wykonawcami założeń projektowych,  rozwiązywanie bieżących problemów na budowie i monitorowanie czy  realizacja przebiega zgodnie z projektem.